Про відділІсторія відділуПублікаціїДіяльністьСпівробітникиКонтакти


      Напрямки дослідження відділу зосередженні на вивченні техногенних перетворень у геологічному середовищі під впливом великомасштабного й довготривалого видобутку залізних руд у Криворізькому залізорудному басейні. В основі діяльності відділу покладено фундаментальне положення вчення В.І.Вернадського про наукові знання людини, які являють собою сучасну, найбільш потужну геологічну силу, що впливає на перетворення у біосфері..
      Розроблені методи оцінки якості життя у гірничо-видобувних регіонах;
методологія й критерії оцінки глибини техногенезу.
     Доведено, що навколишнє середовище Криворізького гірничодобувного регіону на площі порядку 103 км2 необоротно трансформувалося у техногенну екосистему. Необоротність спричинена вилученням із I, II, IV, V, VI залізистих горизонтів Криворізької залізорудної серії більш як 6 млрд. т залізних руд упродовж більш
як 120 років.
     Співробітниками з 2000 року надруковано 3 монографії. Започаткована наукова серія "Геологічне середовище антропогенної екосистеми". У серії вийшло 3 збірки і монографія. Наразі відділ складає прогноз розвитку техногенезу у геологічному середовищі Кривбасу та проводяться оцінки з метою визначення реальних меж його впливу на еколого-геологічний стан екосистем північного Причорномор'я.
 
 У відділі працюють кандидати біологічних та технічних наук, магістри екології,  гірничі інженери та інженери-геологи.

Керівник відділу, к.т.н.

Малахов Ігор Миколайович